ارمنستان / بروزترین و جامع ترین اطلاعات و اخبار ارمنستان
اگر حس روییدن در تو باشد، حتی در کویر هم رشد خواهی کرد.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

فعال گردشگری: عمان ویزای کار ندارد

فعالان گردشگری حوزه ایران - عمان نسبت به سوءاستفاده برخی از دلالان برای بردن ایرانی‌های جویای کار جنوب کشور به عمان هشدار دادند.

این فعالان گردشگری در گفت‌وگو با «ایران» اعلام کردند که چیزی به نام «ویزای کار» در عمان وجود ندارد. با وجود این دلالانی هستند که با همدستی برخی شرکت‌های حاضر در عمان ویزای ۳۵۰ ریالی را به جویندگان کار ۱,۵۰۰ ریال عمان می‌فروشند. اما «ابراهیم محفوظی» یکی از فعالان بازار عمان به «ایران» می‌گوید: «هیچ کدام از این افراد با این ویزا نمی‌توانند هیچ جا شغلی پیدا کنند، آنها در نهایت می‌توانند در عمان آزادانه بچرخند.» به گفته او و برخی دیگر از فعالان ایرانی در این کشور، سوءاستفاده از جویندگان ایرانی کار توسط برخی از دلالان ایرانی، باعث شلوغ شدن دادگاه‌های خلوت عمان شده!

پیش از آن‌که فعالان این حوزه از دل‌نگرانی خود برای از دست دادن بازار عمان سخن بگویند، سفارت ایران در عمان هم نسبت به این موضوع هشدار داده بود. این فعالان هم درخواست دارند که مسئولان اجازه ندهند بازار عمان هم دچار اتفاقاتی چون بازار ترکیه، گرجستان، صربستان، ارمنستان و… شود. اتفاق‌هایی که باعث شد تا صربستان لغو ویزای ایرانی‌ها را پس بگیرد. محفوظی می‌گوید: «بهتر است دولت ایران از عمان بخواهد که ویزا را برای ایرانی‌ها لغو نکند.» فعالان زیادی مثال می‌آورند که شاهد ورود ایرانی‌ها به عمان بوده‌اند که حتی یک ریال با خودشان پول ندارند. محفوظی هم می‌گوید: «من خودم شاهد بودم که پلیس عمان به مسافر ایرانی کمک کرده تا وارد خاک عمان شود. وقتی کسی توان مالی ندارد چرا وارد می‌شود؟»

این فعال یکی از بزرگترین مشکلات بازار ایرانی در عمان را سرازیر شدن آدم‌های بیکار و بی‌پول به این کشور می‌داند که به یکی از تهدیدات جدی برای گردشگری و فروش صنایع دستی ایران تبدیل شده است! محفوظی اعتقاد دارد که گردشگران ایرانی برای ورود به عمان باید آنالیز شوند، ویزای فرودگاهی برای ایرانی‌ها لغو شود و آنها از طریق دفاتر گردشگری وارد کشور شوند. چون دفاتر به نوع حضور مسافر ایرانی در عمان متعهد می‌شوند. او وقوع دزدی و دعوا بین ایرانی‌ها را یکی از آسیب‌های جدی برداشتن ویزا می‌داند و می‌گوید: «عمانی‌ها خودشان می‌گویند با ورود این قشر از ایرانی‌ها، دادگاه‌ها پر شده از پرونده شکایت ایرانی‌ها از ایرانی‌ها.»

فعالان حوزه گردشگری عمان اعتقاد دارند که برای حل این مشکل باید سفارت ایران در عمان، وزارت امورخارجه و سایر بخش‌های مرتبط تمهیدات لازم را برای جلوگیری از تبدیل فرصت بازار عمان به تهدید به کار ببرند. او هشدار می‌دهد اگر مسئولان دیر بجنبند، ایران بازار عمان را مثل بازار عراق، ترکیه، گرجستان و… از دست می‌دهد. محفوظی می‌گوید: «برخلاف تصور برخی که فکر می‌کنند در این کشور مثل امارات (دوبی) ویزای کار می‌دهند در عمان چیزی به نام «ویزای کار» وجود ندارد. در عمان تنها شرکت‌ها می‌توانند درخواست نیروی کار داشته باشند، بر اساس درخواست یک شرکت، نیروهای کار با ویژگی‌های مشخص استخدام می‌شود. بنابراین ما چیزی به نام ویزای کار آزاد در عمان نداریم ولی متأسفانه مردم این آگاهی را ندارند و فکر می‌کنند اگر بیایند کار پیدا می‌کنند.» او می‌گوید: «یک سری شرکت‌ها هستند که مجوز استخدام نیروی انسانی اضافه دارند، متأسفانه برخی از این شرکت‌ها با دلال‌ها همکاری می‌کنند و ویزای کارمندهایشان را به افرادی که نمی‌شناسند می‌فروشند اما هم مشکل برای فرد خریدار پیش می‌آید، چون با آن ویزا نمی‌تواند هیچ جا کار پیدا کند، تنها می‌تواند در آن کشور آزاد بچرخد و هم اگر دولت عمان متوجه شود، شرکت هم با مجازات رو به رو می‌شود، چون فرد را استخدام نمی‌کنند.»

این شرکت‌ها به گفته محفوظی در عمان فعالیت دارند اما لزوماً صاحب آنها عمانی نیست. صاحبان این شرکت‌ها می‌تواند هندی، ایرانی یا هر جای دیگری باشند. او قیمت واقعی ویزای کار را که تنها شرکت‌ها با شرایط مشخص می‌توانند به فردی مشخص بدهند ۳۰۰ ریال عمانی اعلام می‌کند اما می‌گوید: «دلالان این ویزا را که تنها یک سال اعتبار دارد به افراد ناآگاه به قیمت ۱,۵۰۰ ریال عمانی می‌فروشند که به پول ما چیزی حدود ۴۸ میلیون تومان می‌شود.» صاحبان این ویزاها حق کار کردن در جای دیگری را ندارند، اگر کار بکنند و اداره کار ببیند، هم برای خودشان مشکل ساز می‌شود و هم شرکت صادر کننده مجوز. دلال اما قسر در می‌رود چون به گفته محفوظی به کسی تعهد ندارد، پولش را گرفته و رفته است! کسانی که از شهرهای جنوبی در تور دلالان شرکت‌های حاضر در عمان می‌افتند با قانون هم آشنا نیستند. آنها کمتر به سراغ اداره کار می‌روند تا این مسیر دلالی بسته شود.

محفوظی پیشنهاد می‌دهد وزارت امور خارجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور و… یک کمیته تشکیل دهند که نتیجه این کمیته ایجاد یک دفتر هماهنگی در «مسقط» مرکز عمان باشد. این کمیته پتانسیل‌های عمان را از طریق دولتی و ارگانی پیگیری کند و بر اساس نتیجه نیروی‌کار به عمان بفرستد. او تجربه ایران در رابطه با اعزام نیروی کار به آلمان، کانادا و استرالیا را پیش می‌کشد و می‌گوید: «این کشورها از وزارت کار ایران درخواست نیرو کردند و ایران از طریق وزارت کار نیرو به کشورهای درخواست کننده، فرستاد. در نهایت هم با گزینش وزارت کار نیروها اعزام شد نه از طریق دلال‌ها و دفاتر سودجو که اعتباری ندارند و اصالت آنها هم قابل اثبات نیست!»

عصر ایران


معافیت مالیاتی مناطق آزاد برای حمایت از تولید است

مدیر عامل منطقه آزاد ارس:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اظهارداشت: مشوق هایی در مناطق آزاد مانند معافیت مالیاتی وجود دارد که در راستای حمایت از تولید صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، محسن نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس، صنعتی ترین منطقه کشور است، گفت: این منطقه در همسایگی کشورهای ارمنستان، آذربایجان و نخجوان قرار دارد و ۴ بخش مختلف در قالب یک منطقه آزاد فعالیت دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اظهارداشت: در مجموع حدود ۵۱ هزار هکتار مساحت این منطقه است که در کنار رود ارس تعریف شده است.

وی ادامه داد: کشاورزی و آثار تاریخی از مزایای منطقه آزاد ارس است. نگاه مجلس از گذشته بر این بود که مناطق آزاد را به صورت جداگانه از سرزمین اصلی مقررات گذاری کند و از این طریق تاکنون ۷ منطقه آزاد شکل گرفته است که از جمله آنها منطقه آزاد ارس است. 

نریمان تاکید کرد: از مزایای همسایگی با کشورها در منطقه آزاد ارس گره خوردن منافع مشترک است و تعاملات اقتصادی برد- برد می تواند شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: مشوق‌هایی در مناطق آزاد مانند معافیت مالیاتی وجود دارد که در راستای حمایت از تولید صورت می‌گیرد. 

مدیرعامل منطقه آزاد ارس با بیان اینکه معادل هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در ۱۰ ماه امسال سرمایه گذاری در منطقه ارس صورت گرفته که ۹۰ درصد آن در بخش تولید بوده است. همچنین حدود ۴۰ میلیون دلار نسبت به سال گذشته افزایش سرمایه گذاری داشتیم.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد ارس افزود: با وجود مباحث تحریم، سرمایه گذاران ارمنی، ترک و آذربایجانی در ارس فعال شده اند. سرمایه گذاری ها بیشتر در بخش های تولیدی، سلولوزی، آهن، فولاد، نفت و پالایشگاه و ... صورت می‌گیرد.

نریمان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه ها برای اشتغال زایی، راه اندازی خط تولید برندهای خارجی در منطقه آزاد ارس است. با وجود بخشنامه های متعدد در سال جاری، مجموع صادرات از ابتدای سال ۹۷ تا دی ماه ۲۱۳ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل مناسب است. مجموع واردات صورت گرفته ۴۹ میلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل کاهش چشم‌گیری داشته است.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس اظهارداشت: بخشی از واردات مواد اولیه صورت گرفته با ارز ۴۲۰۰ تومان و بخشی نیز با ارز نیمایی بوده است.  منبع: فارس

وزیر خارجه ارمنستان و ایران در مونیخ دیدار کردند

وزیر امور خارجه ارمنستان با ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. 

به گزارش خبرگزاری موج، زهراب مناتسکانیان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان امروز در حاشیه پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص ابعاد مختلف روابط دوجانبه، بویژه حوزه اقتصادی، تجاری، بانکی، انرژی و حمل و نقل، مسئله قره باغ و دیگر مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر شد. 

خبرگزاری موج

تلاش دولت ارمنستان در مبارزه با مفاسد اقتصادی

تلاش دولت ارمنستان در مبارزه با مفاسد اقتصادی

دستگاه قضایی ارمنستان هم اکنون بیش از ۷۰ مفسد اقتصادی کلان را به پای میز محاکمه کشانده است.

خبرگزاری صدا و سیماطی پیام‌های جداگانه؛ مقامات ارمنستانی حادثه تروریستی در ایران را تسلیت گفتند

رئیس جمهور، نخست وزیر و وزارت امور خارجه ارمنستان حادثه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

به گزارش ایران اکونومیست، رئیس جمهور، نخست وزیر و وزارت امور خارجه ارمنستان حادثه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

آرمن سرکسیان، رئیس جمهور ارمنستان طی پیامی در خصوص اقدام تروریستی رخ داده در مسیر خاش - زاهدان استان سیستان و بلوچستان جمهوری اسلامی ایران  که باعث زخمی و کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان شد، خدمت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران تسلیت عرض نمود. متن پیام به قرار زیر می باشد:

در این لحظات دشوار مراتب همدردی خود را خدمت جنابعالی، خانواده و خویشاوندان جانباختگان ابراز می نمایم و برای مجروحین شفای عاجل آرزومندم.


 با کمال تاسف و تاثر از کشته شدن دهها نفر در حمله انتحاری به اتوبوس در استان سیستان و بلوچستان مطلع شدیم. در رابطه با این واقعه غم انگیز مراتب تسلیت و همدردی خود را به جنابعالی و ملت دوست ایران ابراز نموده و برای خانواده ها و بستگان قربانیان صبر و شکیبایی، مجروحین شفای عاجل آرزومندم.

وزارت امور خارجه جمهوری ارمنستان هم با ارسال پیامی در توئیتر ضمن ابراز تسلیت از بروز حادثه تروریستی در جاده خاش- زاهدان با خانواده های جان باختگان این حادثه تروریستی ابراز همدردی عمیق نموده است و برای آنان صبر و استقامت جهت تحمل این حادثه دردناک را نموده است.

 ایران اکونومیست

پیام تسلیت نخست وزیر محترم ارمنستان بعنوان جناب آقای دکتر روحانی

جناب آقای نیکول پاشینیان نخست وزیر محترم جمهوری ارمنستان طی ارسال پیامی بعنوان آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان وقوع حمله تروریستی در یک اتوبوس در استان سیستان و بلوچستان را به ایشان و خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت گفتند. در این پیام آمده است.

"من عمیقا از وقوع حمله تروریستی در یک اتوبوس در استان سیستان و بلوچستان در ایران که باعث فوت ده ها تن از مردم شده است، شوکه شدم.

من عمیقا وقوع این حادثه غم انگیز را به جنابعالی و تمام مردم ایران تسلیت می گویم.

اینجانب ضمن اعلام همدردی با خانواده و بستگان قربانیان این حادثه برای آنان صبر و استقامت و برای مجروحین شفای عاجل آرزو می کنم. "

منبع:سفارت ج.ا.ایران_ایروان

منتخب ایران و جهان به تساوى رضایت دادند

بانک ورزش - تیم منتخب ایران و جهان در دور سوم جام ستارگان به تساوى رضایت دادند.

 

به گزارش بانک ورزش و به نقل از روابط عمومى فدراسیون شطرنج، دور سوم جام ستارگان چهارشنبه شب ٢٤ بهمن ماه به پایان رسید و تیم منتخب ایران برابر منتخب جهان به تساوى رسید.

در این دور پرهام مقصودلو تنها بازیکن پیروز ترکیب ایران بود.

نتایج کامل دور سوم به شرح زیر است:
ایلتاج سفرلی از ارمنستان (2681 ) 0.5 - محمدامین طباطبایی از ایران (2590) 0.5
اوگنی آلکسیف از روسیه (2639) یک - امیررضا پوررمضانعلی از ایران (2529) صفر
پرهام مقصودلو از ایران (2666) یک - مارتین بوسیوچیچ از کرواسی (2618) صفر
 سرگئی تیویاکف از هلند (2610) 0.5 - علیرضا فیروزجا از ایران (2618) 0.5

هفدهمین دوره فستیوال بین المللی شطرنج کاسپین کاپ (جام خزر) و سومین دوره جام ستارگان از روز سه شنبه 23 بهمن ماه در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی آغاز شده است. این دو رویداد در 6 جدول (یک جدول ستارگان و پنج جدول کاسپین) با حضور بیش از  750 بازیکن  از 20  کشور دنیا برگزار می شود.

منبع:بانک ورزش 

اشینیان: ۸ اسفند به ایران می‌آیم/ روابط ۲ کشور در سطح بالائی است

نخست وزیر ارمنستان تأکید کرد: روابط ما با ایران در سطح بالائی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آرمنا پرس، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان امروز سه شنبه در پارلمان این کشور اعلام کرد: روابط میان ایران و ارمنستان در سطح بالائی قرار ارد.


وی در ادامه افزود: مطمئنیم که روابط خود با ایران را بر اساس اعتماد متقابل حفظ خواهیم کرد. این روابط به طرف سومی آسیب نمی‌ رساند.

منبع:مهر

جشن پیروزی انقلاب اسلامی در ایروان برپا شد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان، این مراسم در حالی با میزبانی سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان برگزار شد که میهمانان ویژه ای از جانب دولت ارمنستان همچون «زهراب مناتساکانیان» وزیر امور خارجه این کشور در آن شرکت کردند.

در آغاز این مراسم و بعد از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان، سفیر ایران ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت که پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری خردمندانه امام راحل (ره) تحول بزرگی در نظام بین المللی ایجاد کرد.

به گفته سجادی، قدرت های جهانی از جمله آمریکا از همان ابتدا با ایجاد توطئه های مختلف از جمله تحمیل جنگ و تحریم تلاش کردند این انقلاب را به شکست بکشانند در حالی که در این راه ناکام ماندند. 

سفیر کشورمان با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره با احترام به قوانین بین المللی حسن نیت خود را به اثبات رسانده است، افزود: با وجود اذعان مکرر مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمریکا با نقض تعهدات بین المللی خود با خروج غیر قانونی از برجام اقدام به اعمال تحریم های یک جانبه علیه کشورمان و تنبیه کشورهای پایبند به برجام و قطعنامه 2231 سازمان ملل کرده است. 

سفیر ایران اولویت کشورمان را داشتن بهترین روابط منطقه ای و توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه دانست و افزود: همکاری منطقه ای و امنیت درون زا توسط کشورهای منطقه بهترین، کم هزینه ترین و پایدار ترین انتخاب برای رفاه و آرامش ملت های منطقه است و جمهوری ارمنستان از جایگاه ویژه ای در میان همسایگان ایران برخوردار است. 

سفیر ایران در ارمنستان با اشاره به سفرهای متقابل مسوولان دو کشور، به افزایش حجم مبادلات تجاری بین ایران و ارمنستان و توسعه سفر گردشگران اشاره و ابراز امیدواری کرد: با فعال شدن منطقه اقتصادی مغری، ساخت خط سوم انتقال برق و دیگر طرح های مورد علاقه دو کشور شاهد توسعه روزافزون روابط در حوزه های گوناگون باشیم. 

در ادامه این مراسم، زهراب مناتساکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان نیز ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ملت و دولت ایران، اظهار داشت که دو کشور میراث داران تمدن های باستانی و غنی منطقه هستند و اولویت اصلی آنها باید احترام عمیق و مراقبت از فرهنگ های یکدیگر باشد.

مناتساکانیان دوستی میان مردم ایران و ارمنستان را به ویژه در عصر کنونی، الگویی از گفت وگوی میان فرهنگی و همزیستی بین ادیان و تمدن های مختلف دانست.

وزیر امور خارجه ارمنستان افزود: ارمنستان گفت وگوی سطح بالای سیاسی بین مقام های دو کشور، همکاری های اقتصادی و تجاری، روابط فرهنگی و آموزشی، ارتباطات بین مردم و همکاری در بسیاری از زمینه های دیگر را با ایران توسعه یافته ادامه خواهد داد. 
وی ابراز امیدواری کرد: ایران و ارمنستان به توسعه همکاری های متقابل و سودمند خود ادامه دهند.

علاوه بر وزیر امور خارجه ارمنستان تعدادی از وزرای کابینه نظیر وزیر دادگستری و قائم مقام وزیر انرژی ارمنستان و اسقف کلیسای اچمیادزین در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشتند.

منبع:ایرنا 

برگزاری المپیاد ارامنه زبان آموز فارسی

به منظور گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور توسعه و گسترش زبان فارسی در ارمنستان و ارزیابی میزان دانش و آموخته های زبان آموزان ارمنی از ادبیات فارسی و ایران شناسی، روز جمعه 1397/11/20 اولین المپیاد زبان آموزان ارمنی زبان فارسی با حضور تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان مدارس و دانشگاههای ارمنستان با حضو آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان در سالن اجتماعات نمایندگی برگزار گردید.

در این المپیاد که در سه مرحله مصاحبه شفاهی، آزمون کتبی و انشا نویسی برگزار گردید، داوران المپیاد دانسته ها و آموخته های زبان آموزان را مورد بررسی قرار داده و در پایان این مسابقه خانم کارینه مگردچیان دانشجوی رشته روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان حائز رتبه اول، خانم سوزی ساکانیان دانشجوی ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان جایگاه دوم و آقای مانول سیمونیان از مرکز آموزشی کاسکاد و آنوش داویتیان از دانش آموزان مدرسه دوین بصورت مشترک جایگاه سوم را بدست آوردند.

در پایان این مراسم جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان برگزاری این المپیاد را گام مهمی در ارزیابی فراگیران زبان آموز فارسی ارزیابی نموده و افزودند لازمه توسعه روابط بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ارمنستان و پیوند دادن مردم دو کشور فراگیری زبان آنهاست و یادگیری زبان فارسی درهای آگاهی و شناخت مردم و بویژه نسل جوان ارمنی را از تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی فراهم خواهد نمود.

جناب آقای سجادی یادگیری زبان فارسی را پل ارتباطی مستحکمی برای گسترش روابط بین دو کشور بویژه در حوزه های تجاری و اقتصادی توصیف نمودند و از فراگیران زبان آموز فارسی بعنوان سفیران فرهنگی خواستند نهایت تلاش خود را برای عمیق تر نمودن روابط بین مردم ایران و ارمنستان بکار گیرند.

در پایان این المپیاد سفیر محترم کشورمان ضمن اهدای لوح تقدیر به حائزین رتبه اول تا سوم از دیگر شرکت کنندگان نیز با اهدای هدایایی تشکر نمودند. 

منبع:سفارت ج.ا.ایران_ایروان

منطقه آزاد اوراسیا به زودی ۵ کشور جدید به خود اضافه می کند

توافق تجارت آزاد اتحاد اقتصادی اوراسیا (EEU) به رهبری روسیه، قرار است به زودی ۵ عضو جدید را به خود اضافه کند: ایران، سنگاپور، هند، مصر و رژیم صهیونیستی.

به گزارش تریبون،  به نقل از راشاتودی، توافق تجارت آزاد اتحاد اقتصادی اوراسیا (ای‌ای‌یو) به رهبری روسیه، قرار است به زودی ۵ عضو جدید را به خود اضافه کند؛ اعضای جدید شامل ایران، سنگاپور، هند، مصر و رژیم صهیونیستی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرگئی تسیب، معاون اول وزارت صنعت روسیه، با اعلام این خبر گفت: کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی، درحال حاضر از بیش از ۷۵۰۰ ابزار غیرتعرفه‌ای، مانند سهمیه، مجوز، محدودیت و ممنوعیت، در مورد کالاهای صنعتی، استفاده می‌کنند.

او گفت: بنابراین، به نظر ما حرکت به سوی توافق تجارت آزاد بسیار سازنده‌تر خواهد بود.

این مقام روس توضیح داد: این به ما اجازه می‌دهد در چهارچوب تجارت منطقه‌ای، صادرات خود را تقویت کنیم.

EEU که بر اساس اتحادیه کالای روسیه، قزاقستان و بلاروس شکل گرفته است، در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد. کمی بعد ارمنستان و قرقیزستان هم به این توافق پیوستند. در سال ۲۰۱۶، ویتنام رسما به اولین کشوری تبدیل شد که از خارج از این منطقه به این توافق پیوسته است. این توافق برای تضمین انتقال آزاد کالاها، خدمات، سرمایه و نیروی کار، بین کشورهای عضو، ایجاد شده است.

ایران سال گذشته یک توافق موقت با این بلوک به امضا رساند و انتظار می‌رود ظرف ۳ سال توافق دائمی با این کشور بسته شود.

 منبع:تریبون

"آرمن سرکسیان": ارمنستان تنها کشور منطقه ای است که با اتحادیه اروپا و اتحادیه اقتصادی یورآسیا روابط خوبی دارد

"آرمن سرکسیان" رییس جمهور ارمنستان در یک مصاحبه مطبوعاتی با نشریه Society چاپ اتریش اعلام کرده است که ارمنستان دارای قدرت بالقوه ای می باشد. و این قدرت نه منابع طبیعی بلکه نیرو انسانی و منابع انسانی ارمنستان می باشد. 

رییس جمهور ارمنستان در این مصاحبه به تاریخ ارمنستان و روابط میان ارمنستان و اتریش اشاره کرده است. آقای "سرکسیان" تاکید داشته است که ارمنستان تنها کشور منطقه ای می باشد که روابط و همکاری های نزدیکی با اتحادیه اروپا و اتحادیه اقتصادی یورآسیا دارد. 
وی در ادامه گفت: ارمنستان با روسیه، ایران و گرجستان نیز روابط نزدیک برقرار کرده است. رییس جمهور ارمنستان همچنین موضع گیری دولت اتریش را در خصوص حل بحران قره باغ مهم دانسته و تاکید داشته است که تنها راه بحران قره باغ مذاکرات سیاسی می باشد.

رییس جمهور ارمنستان همچنین ابراز امیدواری کرده است که در آینده نزدیک با رییس جمهور و نخست وزیر اتریش نیز دیدار نماید و مسایل مربوط به توسعه بیشتر همکاری های دوجانبه در حوزه های فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

تیم مین‌زدایی ارمنستان راهی سوریه شد

به گزارش بولتن نیوز،شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا اعلام کرد، ماموریت برخی از این کارشناسان، مین‌زدایی در شهر حلب واقع در شمال سوریه است. تیم ارمنستانی ۸۳ نفره همچنین شامل کارشناسانی در زمینه خدمات پزشکی و امنیتی می‌شود.

وی افزود: روسیه مسئولیت انتقال کارشناسان ارمنستانی به سوریه و ارائه خدمات لجستیکی و امدادی به آنها را بر عهده گرفت.

لازم به ذکر است، حدود ۱۱۰ هزار ارمنی پیش از آغاز جنگ سوریه در حلب می‌زیستند که وقوع جنگ، ۲۲ هزار تن از آنها را به بازگشت به کشورشان واداشت.


بولتن نیوز

ایروان: ارمنستان ضمن عضویت در پیمان امنیت جمعی، مشارکت خود با ناتو را تقویت می کند

در برنامه جدید کابینه وزیران جمهوری ارمنستان تاکید خاصی بر روابط با روسیه و سازمان‌های اتحادیه اقتصادی اوراسیا و پیمان امنیت جمعی در کنار گسترش روابط با ایالات متحده و به ویژه ناتو شده است.

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از News.am ، در برنامه جدید کابینه وزیران جمهوری ارمنستان گزارش شده است که ارمنستان قصد فعالیت گسترده در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و پیمان امنیت جمعی را در جهت حصول اطمینان از مشارکت فعال و ابتکار عمل ایروان، در کمک به بهبود کارایی این سازمان‌ها دارد.

لازم به ذکر است که ایروان توجه خاصی به توسعه روابط با روسیه دارد. در این سند گفته شده است: "کابینه وزیران، همکاری نظامی با روسیه را به عنوان یکی از اجزای مهم تضمین سیستم امنیتی ارمنستان در نظر می‌گیرد. "

در عین حال، در این برنامه بر ضرورت تقویت روابط ارمنستان با ایالات متحده و اتحادیه اروپا تاکید شده است.

این برنامه توجه ویژه‌ای به توسعه برنامه‌های همکاری با ناتو را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری تسنیم

افتتاح کلاس جدید زبان فارسی در استان آرارات ارمنستان

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم افتتاح کلاس آموزش زبان فارسی در روستای آیگستان استان آرارات ارمنستان با حضور جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان، آقای گاریک سرکیسیان استاندار محترم آرارات و تعدادی از معلمین،دانش آموزان و والدین آنها روز پنج شنبه 1397/11/18 برگزار گردید.

در این مراسم آقای سجادی با اشاره به اینکه طی سه سال اخیر تلاش های زیادی برای راه اندازی کلاس های آموزش زبان فارسی و ایران شناسی در ایروان و دیگر استان های ارمنستان صورت گرفته است افزودند گسترش تعاملات اقتصادی، افزایش تعداد گردشگران و پیوندهای مشترک فرهنگی باعث توجه بیشتر نسل جوان ارمنی به یادگیری زبان فارسی در سالهای اخیر شده است.

در این مراسم که حجت الاسلام دکتر حسینی نیشابوری از اساتید حوزه و دانشگاه و رئیس مرکز اسرا نیز حضور داشتند سفیر محترم کشورمان یادگیری زبان فارسی توسط فراگیران ارمنی را زمینه ساز تسهیل ارتباطات مردمی و همراهی بیشتر مسئولین ایرانی و ارمنی در مجامع بین المللی دانستند و تاکید نمودند سفارت تلاش دارد با اعزام دانش آموزان و دانشجویان ارمنی به ایران در قالب اردوهای آموزشی زمینه آشنایی نسل جوان ارمنستان با فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی را فراهم نماید.

در این مراسم جناب آقای گاریک سرکیسیان استاندار محترم آرارات نیز با اشاره به تعداد قابل توجهی از ارامنه ایرانی تبار در این استان و افزایش مراودات با مردم ایران افزود این مسئله زمینه علاقمندی بیشتر نسل جوان ارمنی برای یادگیری زبان فارسی را فراهم نموده است.


منبع:سفارت.ج.ا.ایران_ایروان

 
 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Amir Farshbaf
نمایش وضعیت در یاهو

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ارمنستان در فیس بوک

ساعت فلش

Armenia نیازمندیهای ارمنستان ویزا،اقامت.پاسپورت https://t.me/alikfar

Powered by WebGozar

پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic