ارمنستان / بروزترین و جامع ترین اطلاعات و اخبار ارمنستان
اگر حس روییدن در تو باشد، حتی در کویر هم رشد خواهی کرد.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

سالروز شهر ایروانКартинки по запросу ‫2800 ایروان‬‎

سفر بولتون و مناقشه قره باغ

باکو - ایرنا - بسیاری از کارشناسان بر این باورند که حل مناقشه قره باغ در سفر جان بولتون به جمهوری آذربایجان و ارمنستان در کانون توجه خواهد بود.

پایگاه خبری 'حقین . آذ ' جمهوری آذربایجان امروز /یکشنبه/ در گزارشی با اشاره به سفر قریب الوقوع «جان بولتون» مشاور امنیتی رئیس جمهوری آمریکا به روسیه و کشورهای قفقاز جنوبی نوشت: باکو امیدوار به فعالتر شدن آمریکا در حل مناقشه قره باغ است . 

به نوشته این منبع خبری، باکو بیشتر مایل است با مشاور رئیس جمهوری آمریکا در زمینه حل مناقشه مذاکره کند و توقع دارد آمریکا به عنوان یکی از روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا جدیت بیشتری برای حل این مناقشه از خود نشان دهد. 

مناقشه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در سال 1988 میلادی آغاز و در سال 1992 به درگیری نظامی تبدیل شد 
در نتیجه این مناقشه منطقه قره باغ کوهستانی جمهوری آذربایجان و هفت شهرستان همجوار آن تحت اشغال نیروهای ارمنستان درآمد . 
در ماه می سال 1994 میلادی میان طرفین مناقشه رژیم آتش بس برقرار شده ولی میانجیگری بین المللی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه و آمریکا برای حل مسالمت آمیز این مناقشه تا به حال نتیجه ای نداشته است . 

** آمریکا به دنبال کسب جایگاه از دست رفته در قفقاز جنوبی 

«آلکسئی خلوپوتوف» کارشناس نظامی روسیه ،درباره سفر مشاور امنیتی رئیس جمهوری آمریکا به منطقه گفت : با توجه به سفرها و دیدارهای اخیر رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان با رئیس جمهوری روسیه چنین به نظر می رسد که توافقنامه ای برای حل مناقشه قره باغ میان دو کشور در حال تدوین است و آمریکا در چنین شرایط نمی خواهد خارج از این روند قرار گیرد . 

** حل مناقشه قره باغ در گروه بازگردان بخشی از سرزمین های تصرف شده

سفیر آمریکا در ارمنستان نیز به تازگی و در آستانه سفر بولتن به منطقه قفقاز جنوبی ،از بدون بازگرداندن بخشی از سرزمین های تحت تصرف نیروهای ارمنی به جمهوری آذربایجان به عنوان تنها راه حل مناقشه قره باغ سخن گفت.

«ریچارد میلز » در پایان ماموریت خود در ارمنستان افزود: واقعیت این است که رسیدن به راه حلی برای مناقشه قره باغ در گرو بازگشت برخی از سرزمین های اشغالی است. 

به عقیده کارشناسان ، منظور سفیر ارمنستان از « بازگرداندن بخشی از سرزمین های تصرف شده » هفت شهرستان همجوار منطقه قره باغ کوهستانی است ، که در مقابل به رسمیت شناختن جمهوری خود مختار قره باغ کوهستان از سوی جمهوری آذربایجان ،باید به این کشور بازگردانده شود.

وی افزود: دولت آمریکا سال های طولانی بر این باور بود که این سرزمین ها با هدف کسب موقعیت حقوقی و سیاسی برای منطقه قره باغ کوهستانی ،از سوی ارمنستان اشغال شده است و در صورت کسب موقعیت برای این منطقه باید به آذربایجان بازگردانده شود، ولی امروزه ارمنستان حاضر به پذیرش این راه حل نیست .

میلر در پایان تاکید کرد : ولی واقعیت این است که بدون بازگرداندن سرزمین های مشخص به جمهوری آذربایجان حل این مناقشه امکان پذیر نخواهد بود .

اکنون باید صبر کرد و دید که آیا بولتن در سفرش به باکو و ایروان ، مواضع اخیر سفیر امریکا در ارمنستان را به عنوان راه حل مناقشه قره باغ بعنوان موضع امریکا تایید خواهد کرد.

سفر جان بولتون مشاور امنیتی رئیس جمهوری آمریکا به روسیه و سه کشور قفقاز جنوبی،شامل جمهوری آذربایجان ، ارمنستان و گرجستان از دیروز شنبه آغاز شده است .


منبع:باکو - ایرنا 


شرکت کنندگان " هفته ارو آسیا " در ایروان مسائل مربوط به فرصت های جدیدی در منطقه اتحادیه اقتصادی ارو آسیا را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد

در روز 22 ماه جاری اداره مالی کمیسیون اقتصادی ارو آسیا مشترک با " آستانا " مرکز مالی بین المللی جلسه با موضوع " مرکز بین المللی مالی آستان ، فرصت های جدیدی برای کسب و کار در اتحادیه اقتصادی ارو آسیا " را برگزار خواهند کرد. 


به گزارش آژانس خبری آرمن پرس این مراسم در چهارچوب سومین مجمع بین المللی " هفته ارو آسیا " در ایروان برگزار خواهد گردید. این مراسم به کمک دول کشورهای عضو اتحادیه ارو آسیا و از سوی کمیسیون اقتصادی ارو آسیا برگزار می شود. 

در این مراسم نمایندگان بانک های ملی و تجاری ، وزارت های مالی و اقتصادی ، انجمن های کسب و کار و غیره شرکت خواهند داشت.

رادیو ارمنستان

در شهر هرازدان ارمنستان منطقه آزاد اقتصادی تاسیس شد

" تیگران خاچاتریان " جانشین وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری و " زامینه زیتونتیان " مدیر شرکت " اکوس " ئقراردادی در مورد تاسیس منطقه آزاد اقتصادی در شهر هرازدان ارمنستان را امضاء کرده اند. 

به گزارش وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان هدف از فعالیت منطقه آزاد اقتصادی تقویت فنآوری های عالی در کشور می باشد. 

قابل ذکر است که بر پایه منطقه آزاد اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری های برای پروژه های جدیدی خدمات زیربنای از جمله پروژه های آموزشی – ارتباطی ، آزمایشگاه های تحقیقاتی ، عرصه های الکترونیکی اکوسیستم ویژه ای تاسیس خواهند شد.

رادیو ارمنستان

همسایگان چقدر کالای ایرانی خریدند؟

فصل تجارت - ایرنا نوشت: بررسی آمارها نشان می دهد که در 6 ماهه نخست امسال 12 میلیارد و 951 میلیون و 259 هزار و 649 دلار کالا به کشورهای همسایه صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر ارزشی به طور میانگین 27.96 درصد رشد داشت.

از جداول آماری منتشر شده در گمرک، در نیمه نخست امسال مجموع صادرات غیرنفتی کشور به بیش از 56 میلیون و 644 تن کالا رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی 3.27 درصد کاهش نشان می دهد؛ همچنین در این مدت 16 میلیون و 220 تن کالا وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی 9.3 درصد کم شد.

افزایش صادرات
از نظر ارزشی، در 6 ماه نخست امسال در مجموع بیش از 23 میلیارد دلار کالا از ایران صادر شد و در مقابل 22 میلیارد و 182 میلیون دلار کالا وارد کشور شد تا تراز تجاری مثت 940 میلیون دلاری ثبت شود.

نگاهی به روند صادرات ایران به کشورهای همجوار نشان می دهد که افغانستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق و ارمنستان همسایگانی که دارای مرز زمینی و عمان، قطر، کویت، امارات متحده عربی، بحرین، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان کشورهای که دارای مرز دریایی با ایران هستند، در فهرست 100 کشور مقصد کالاهای صادراتی ایران قرار دارند. 

وضعیت کشورهای همسایه واردکننده کالا از ایران در یک نگاه 

مقایسه آمار صادرات نیمه نخست امسال و مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد، اگرچه میزان واردات ترکمنستان و ترکیه به لحاظ وزنی و ارزشی کم شده اما صادرات به بقیه همسایگان در مرز خاکی رشد داشته است. 

مجموع واردات کشورهای همسایه های خاکی ایران در نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشته از لحاظ ارزشی 30.69 و وزنی 27.65 درصد افزایش یافته است. 

همچنین واردات قطر، بحرین، امارات متحده عربی که دارای سرحد آبی با ایران هستند، از نظر وزنی کاهش و از نظر ارزشی رشد داشت. 

نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشته از نظر ارزشی شاهد رشد 25.24 درصد و از نظر وزنی 14.78 درصدی صادرات به همسایگان مرز آبی بودیم. 

محصولات کشاورزی، لبنی، لوازم خانگی، پتروشیمی و شیرینی عمده ترین کالاهای صادراتی ایران به کشورهای همسایه است. 
عراق و امارات بیشترین سهم صادرات کالاهای ایرانی 

یکی از عمده مقاصد صادراتی ایران در سال‌های اخیر، کشور عراق بوده و همواره در رده های بالای فهرست 100 کشور عمده مقصد صادراتی ایران قرار داشته است. 

بررسی تازه‌ترین جداول آماری نیمه نخست 1397 گمرک نشان می دهد در این مدت 9 میلیون و 618 هزار تن کالا به ارزش چهار میلیارد و 563 میلیون و 978 هزار دلار به عراق صادر شده و برابر آمارها این کشور در رده دوم بازارهای هدف صادراتی ایران بوده است. 
همچنین صادرات کالا به عراق 16.98 درصد از وزن کل و 19.74 درصد از ارزش کل صادرات ایران در این مدت را شامل می شود. 

مقایسه آمار صادرات 6 ماهه نخست امسال و سال گذشته نشان می دهد که صادرات به این کشور از نظر وزنی 45.32 درصد و از لحاظ ارزشی 44.58 درصد افزایش یافته است. 

بر اساس آمار گمرک، ایران در نیمه نخست امسال هشت میلیون و 983 هزار تن کالا به ارزش چهار میلیارد و 63 میلیون و 195 دلار کالا به امارات متحده عربی صادر کرده که از لحاظ وزنی 15.86 درصد و از لحاظ ارزشی 17.57 درصد از صادرات کل ایران را شامل می شود. 
براین اساس اگرچه صادرات به این کشور از نظر وزنی تغییر محسوسی نداشته اما از لحاظ ارزشی 33 درصد رشد داشته است. واردات امارات از ایران از نظر وزنی 0.8 درصد کاهش یافته است. 

صادرات به کویت و ارمنستان بیش از 50 درصد رشد داشت 

مقایسه آمار صادرات ایران در 6 ماهه نخست سال های 1396 و 1397 نشان می دهد که صادرات کالا به کویت و ارمنستان از لحاظ وزنی بیش از 50 درصد رشد یافته است. 

بر این اساس، یک میلیون و 820 هزار تن کالا به ارزش 141 میلیون و 153 هزار دلار کالا به کویت صادر شده که نسبت به نیمه نخست پارسال از نظر وزنی 75.52 درصد و از نظر ارزشی 34.71 درصد افزایش داشت. 

صادرات به ارمنستان نیز از نظر وزنی 66.58 درصد و از لحاظ ارزشی 37.86 درصد رشد داشت. در مجموع 73 میلیون و 179 هزار دلار ارز از صادرات 243 هزار و 971 تن کالا نصیب ایران شد. 

درآمد 735 میلیون دلاری صادرات به ترکیه 

ترکیه در فهرست یکصد کشور مقصد عمده کالاهای صادراتی رتبه هفتم را دارد؛ صادرات کالای ایرانی به این کشور 1.82 درصد از وزن کل و 3.18 درصد از ارزش کل صادرات ایران در نیمه نخست امسال را شامل می شود. 

در این مدت یک میلیون و 31 هزار تن کالا به ارزش 735 میلیون و 625 هزار و 882 دلار به ترکیه صادر شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته از نظر وزنی 51.3 درصد و از نظر ارزشی 21.26 درصد کاهش یافته است. 

منبع:فصل تجارت

نمایشگاه مشترك تجاری میان ارمنستان و روسیه در ایروان

نمایشگاه مشترك تجاری میان ارمنستان و روسیه در ایروان دایر است. خانم سیوتلانا زابیلینا مسئول این نمایشگاه به خبرنگاران گفته است كه حجم تبادل كالا میان دو كشور در سال جارى میلادى به دو میلیارد دلار خواهد رسید. 

این دهمین سال برگزارى این نمایشگاه است و تا كنون بیش از پنج هزار كارآفرین روسیه در آن شركت داشته اند. امسال یكصد شركت از هفت استان روسیه در این نمایشگاه غرفه دارند. حجم تجارت میان دو كشور نسبت به سال هاى گذشته ٢٢ در صد در صادرات و ٣٢ در صد در واردات افزایش نشان مى دهد.

رایو عمومی ارمنستان

تلاش سیاسی پاشینیان برای تقویت قدرت خود در ارمنستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «کامرسانت» امروز نوشت: "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان شب گذشته برکناری خود را اعلام کرده و یادآور شد که این اقدام صرفا جنبه رسمی و ظاهری دارد. این اقدام به دولت ارمنستان اجازه خواهد داد تا بدون نقض قانون اساسی، انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند که پیروزی در آن عمل تضمینی برای نیروهای طرفدار نخست وزیر خواهد بود.

البته این شتابزدگی رهبر «انقلاب مخملی» ارمنستان در تلاش برای تقویت قدرت شخصی خود از هم اکنون سئوالاتی را مطرح کرده است. کمیسیون و نیز شورای اروپا قصد داردقانونی بودن این اقدام را بررسی کند.

پاشینیان شب گذشته در نشست دولت اعلام کرد که ارمنستان در حال حاضر به مرحله تاریخی جدیدی رسیده و نتیجه این مرحله باید پایان انقلاب آغاز شده در کشور باشد. وی با اعلام کناره گیری خود از سمت نخست وزیری، یادآور شد که این اقدام صرفاً جنبه رسمی دارد، هرچند اقدام بسیار حساسی خواهد بود.

برکناری نخست وزیر راهی مناسب برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی است. در حال حاضر در پارلمان ارمنستان دو تلاش برای انتخاب نخست وزیر جدید وجود دارد که نتیجه انتخابات این مسئله را روشن خواهد کرد. هرچند این امکان وجود دارد که نمایندگان پارلمان ارمنستان تصمیم بگیرند نامزد دیگری را به جای پاشینیان برگزیند. البته توافقات قبلی نخست وزیر با رهبران دومین فراکسیون بزرگ پارلمان این خطر را کاهش داده است.

به نوشته این روزنامه، ترکیب جدید پارلمان ارمنستان می‌بایست بطور قانونی تنها در سال 2022 مشخص میشد که عملا این وضعیت مورد رضایت رهبران جدید ارمنستان قرار نداشت، چرا که در حال حاضر پاشینیان حمایت 58 کرسی از 105کرسی پارلمانی که اعضای حزب جمهوری‌خواهان ارمنستان در اختیار دارند را پشت سر خود دارد. انتخابات زودهنگام پارلمانی که قرار است 10-9 دسامبر (اواسط آذر ماه) انجام شود، باید این وضعیت را به نفع پاشینیان تغییر دهد و به همین دلیل نتیجه آن برای وی اهمیت زیادی خواهد داشت.

"کنستانتین زاتولین" نایب رئیس کمیته امور کشورهای جامعه مشترک المنافع در دومای روسیه به این روزنامه گفته است، «در مسکو نیز از این اقدام نیکول پاشینیان رضایت چندانی ندارند، همانطور که همه می‌دانند، وی تلاش‌هایی را انجام داده تا شخص دیگری جز او نتواند نخست وزیر آینده ارمنستان شود و این مسئله نوعی فریبکاری و دور زدن قانون اساسی ارمنستان محسوب می‌شود. البته اکنون تنها باید منتظر بود تا روند اوضاع آتی در ارمنستان تا ماه دسامبر روشن شود.»

منبع: تسنیم

تحریم های جدیدی را علیه 20 شرکت و بانک ایرانی علیه شرکت ها و بانکهای ایرانی

خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی را علیه 20 شرکت و بانک ایرانی به خاطر حمایت از شبه نظامیانی که متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وضع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه صادر شده توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام شد: آمریکا تحریم هایی را علیه 20 شرکت و ساختار بانکی ایران وضع کرد با این ادعا که آنها از بسیج ایران حمایت مالی می کنند.نیروهای بسیج، شبه نظامیانی هستند که متعاق به بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشند.در این لیست سیاه فهرست شرکتهایی شامل شرکت های سرمایه گذاری، گروه های مالی در زمینه استخراج روی و تولید فولاد، بانک ها، صندوق تعاون و تعدادی دیگر. همه این سازمان ها در ایران قرار دارند.اشخاص حقوقی در ایالات متحده آمریکا از انجام هر گونه کار و تجارتی با افرادی که در این لیست سیاه هستند ممنوع می باشند.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

آغاز همکاری گردشگری سلامت ایران و ارمنستان

در طی سفر سال گذشته جناب آقای دکتر قاصی زاده هاشمی وزیر محترم بهداشت جمهوری اسلامی ایران به جمهوری ارمنستان و طرح موضوع همکاری ها در حوزه گردشگری سلامت ، اولین شرکت ایرانی با دستگاههای مجهز درمان رادیو تراپی فعالیت خود را در جمهوری ارمنستان آغاز نمود و با درمان بیماران سرطانی که اکثر آنان به خارج از این کشور اعزام می شدند درمان این بیماران را در ارمنستان فراهم نموده و سعی دارند در آینده نیز بیمارانی که نیازمند ادامه درمان در خارج از کشور هستند به ایران اعزام نمایند. 

در همین راستا جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان روز چهارشنبه 25 مهرماه 1397‌ با خانم آننا هاکوبیان رئیس بنیاد درمان سرطان ارمنستان که همسر آقای نیکول پاشینیان کفیل نخست‌وزیری این کشور می باشد ،ملاقات نموده و پیرامون این موضوع به بحث و گفت‌وگو پرداخت. 

در این ملاقات خانم آننا هاکوبیان ضمن استقبال از چنین اقدامی در ارمنستان آمادگی خود را نسبت به حمایت از این اقدام خیرخواهانه و انسان دوستانه در راستای تعاملات صمیمی دو ملت اعلام داشت . 

در این دیدار جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان پیشنهاد برگزاری جشنواره های خیریه با همکاری همسرشان و سرکار خانم هاکوبیان و سایر همسران سفراء مقیم در این کشور را بمنظور حمایت از بیماران سرطانی و نیازمند ارائه داد که مورد استقبال خانم هاکوبیان قرار گرفت و مقرر شد ساز و کار این پیشنهاد در اولین فرصت بررسی و اجرایی شود .

منبع:سفارت ج.ا.ایران_ایروان

دونده نیمه ماراتن کشورمان ۲۹ مهر ماه در ارمنستان می‌دود

جعفر مرادی دونده نیمه ماراتن کشورمان به منظور حضور در رقابت‌های نیمه ماراتن ارمنستان صبح امروز وارد این کشور شد.

به گزارش خبرنگار حوزه پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، جعفر مرادی دونده نیمه ماراتن کشورمان که حدود 2 هفته پیش در مسابقات نیمه ماراتن گرجستان پس از ورزشکار کشور میزبان به مقام دومی دست پیدا کرد روز گذشته به منظور حضور در رقابت های نیمه ماراتن عازم ارمنستان شد، صبح امروز وارد این کشور شد تا یکشنبه هفته آینده در این کشور بدود.

نکته جالب اینکه مسئولان برگزاری مسابقات برای نفرات اول تا سوم این رقابت جایزه 350 ، 300 و 250 هزار درامی در نظر گرفته اند.

همچنین فرشاد فرجوند هم دیگر دونده ایرانی حاضر در این مسابقات است.

نخست‌وزیر ارمنستان استعفا کرد، 48ساعت تا انحلال پارلمان!

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان گفت که از مقام خود استعفا کرده و امیدوار است از این طریق زمینه برای انحلال پارلمان فراهم شود.

نیکول پاشینیان روز سه شنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ارمنستان تصریح کرد تا برگزاری انتخابات پارلمانی، کفیل مقام نخست وزیری خواهد بود.

به گزارش ایرنا مطابق قانون اساسی ارمنستان، پارلمان این کشور در شرایطی که پس از استعفای نخست وزیر نتواند در دو دور، نخست وزیر جدید را انتخاب کند، منحل می شود. پاشینیان پیشتر گفته بود که قصد دارد در ماه دسامبر (دسامبر ) انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند.

به نظر می رسد نیکول پاشینیان که رهبری حزب مخالف دولت «یلک» را پیش از رسیدن به قدرت برعهده داشت و چند ماه پیش با رهبری اعتراض ها به نخست وزیری رسید، به دنبال برکناری پارلمان ارمنستان است.
پارلمان ارمنستان چند ماه پیش برای جلوگیری از نخست وزیری پاشینیان تلاش فراوانی کرد اما با توجه به پشتوانه مردمی و برای جلوگیری از انحلال سرانجام به او رای اعتماد داد.

پاشینیان هم که با شعار مبارزه با فساد در این کشور به قدرت رسیده است پس از نخست وزیری شمار زیادی از اعضای کابینه دولت، استانداران و مقام های ارشد دولتی را با هدف مبارزه با فساد مالی در سطوح مختلف حکومتی بی کار یا به دادگاه معرفی کرد.

منبع: ایرنا 

سمینار بین المللى "قفقاز و اسلام" كه قرار بود در شهر زنجان جمهورى اسلامى ایران برگزار شود به درخواست وزارت امور خارجه ارمنستان لغو شده است

سمینار بین المللى "قفقاز و اسلام" كه قرار بود در شهر زنجان جمهورى اسلامى ایران برگزار شود به درخواست وزارت امور خارجه ارمنستان لغو شده است. 

به گزارش تلویزیون A1+ ارمنستان قرار بود مهمانانى از روسیه، گرجستان و لبنان كه با افكار افراطى خود مشهور هستند در این سمینار سخنرانى كنند. به گزارش نهاد شوراى امنیت ارمنستان، هدف از این سمینار ارائه بحران قره باغ به عنوان یك مسئله دینى و تحریك آذریان جهان علیه ارامنه بوده است.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

ایالات متحده آمریکا به عنوان رییس همزمان گروه مینسک حل بحران قره باغ همیشه به گفتگوی میان طرفین درگیر و تماس ها میان سران کشورها ارمنستان و آذربایجان کمک کرده و می کند

ایالات متحده آمریکا به عنوان رییس همزمان گروه مینسک حل بحران قره باغ همیشه به گفتگوی میان طرفین درگیر و تماس ها میان سران کشورها ارمنستان و آذربایجان کمک کرده و می کند.

به گزارش آژانس خبری " آرمن پرس " این مطلب را " جورج کنت " معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و ارو آسیا ضمن دیدار با خبرنگاران بیان کرده است. وی تاکید کرده است که آمریکا ، روسیه و فرانسه مشترک با ارمنستان و آذربایجان کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا می باشند و تمام این کشورها اصول مادریدی از جمله عدم به کار گیری زور ، تمامیت ارضی و حق تعیین سرنوشت ملل را قبول می کنند. 
وی یاد آوری کرد که آمریکا در چهارچوب مجمع عمومی سازمان ملل متحد به برگزاری ملاقات میان وزرای امور خارجه ارمنستان و آذربایجان کمک کرد و سپس دیدار پاشینیان و علی اف در دوشنبه برگزار شد. وی تاکید کرد که سران ارمنستان و آذربایجان این تماس را مثبت ارزیابی می کنند.

رادیو عمومی ارمنستان

اختلاف مدیران صنعت بیمه بر سر صدور بیمه نامه‌های مسافرتی

در روزهای اخیر و با افزایش دوباره نرخ ارز، بار دیگر بحث بر سر چگونگی صدور بیمه نامه های مسافرتی داغ شده است. نحوه محاسبه حق بیمه، بیمه های مسافرتی به یکی از نقاط اختلاف بین مدیران صنعت بیمه تبدیل شده و در حالی که برخی معتقد به دریافت ارزی هستند، برخی بر تداوم دریافت ریالی تاکید دارند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از ایبنا، براساس اعلام دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری، سال گذشته ۹ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۴۰ نفر از شهروندان ایرانی به خارج از کشور سفر کرده اند. بیشتر این افراد به ترتیب به کشورهای ترکیه، عراق، امارات، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، آلمان و عربستان سعودی سفر کرده اند.

یکی از مهم ترین پیش نیازهای این سفرهای خارجی خرید بیمه نامه های مسافرتی است. بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی صدور روادید را منوط به خرید بیمه نامه های مسافرتی آن هم با سقف مشخص ۵ تا ۱۰ هزار یورو می کنند.

مهم ترین پوشش هایی که بیمه مسافرت خارج از کشور آنها را پوشش می دهد، عبارتند از:

۱- پرداخت هزینه های درمان، جراحی و دارویی ناشی از حوادث یا بیماری های که در طول مدت مسافرت بروز می کند

 ۲-پرداخت هزینه فوریت های دندانپزشکی طبق شرایط بیمه نامه

۳-پذیرش و انتقال پزشکی به نزدیکترین بیمارستان و یا بازگرداندن بیمار به ایران تحت نظارت پزشکی

۴-پرداخت هزینه های دعاوی حقوقی طبق شرایط بیمه نامه

۵-راهنمایی و کمک رسانی به هنگام سرقت یا مفقود شدن مدارک مسافرتی

۶-بازگرداندن کودکان به ایران در صورت فوت یا بستری سرپرست

۷-بازگرداندن جسد به ایران در صورت فوت بیمه شده در طول مسافرت

 ۸-پرداخت هزینه های عزیمت همراه به بالین بیمه شده بستری در بیمارستان

در ماه های ابتدایی سال جاری و همزمان با افزایش نرخ ارز، حق بیمه انواع بیمه نامه های مسافرتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد یافت. در آن زمان نرخ ارز از ۳ هزار و ۷۵۰ تومان در روزهای پایانی سال گذشته به ۴ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته بود.

با این حال در روزهای اخیر و با افزایش دوباره نرخ ارز، بار دیگر بحث بر سر چگونگی صدور بیمه نامه های مسافرتی داغ شده است. برخی از مدیران عامل شرکت های بیمه اعتقاد دارند که از آنجایی که پرداخت خسارت بیمه نامه های مسافرتی به ارز است، حق بیمه نیز باید به ارز دریافت شود.

این دسته از مدیران می گویند الزامی به استفاده از دلار برای دریافت حق بیمه نیست و می توان از ارز کشوری که بیمه گذار قصد سفر به آن کشور را دارد به عنوان حق بیمه استفاده کرد. بدین معنا که بیمه نامه سفر به ترکیه به لیر این کشور دریافت شود و از طرف مقابل در زمان بروز خسارت نیز، خسارت به لیر ترکیه پرداخت شود.  

با این حال در مقابل این عده، برخی دیگر از مدیران شرکت های بیمه گر اعتقاد دارند یکی از وظایف شرکت های بیمه، مسئولیت های اجتماعی و کمک به افراد در زمان خسارت است و به جای آنکه صرفا نگاه تجاری و اقتصادی داشت، باید با نگاه بیمه گری به فروش بیمه نامه توجه داشت.

از سوی دیگر یکی از نکات اختلاف برانگیز در نگاه این دو دسته از مدیران، نحوه محاسبه نرخ ارز برای فروش بیمه نامه های مسافرتی است. مدیران دسته اول با توجه به نگاه تجاری و اقتصادی خود می گویند نرخ بازار باید ملاک محاسبه فروش بیمه نامه های مسافرتی باشد. این دسته از مدیران البته نمی گویند که چگونه یک نرخ مرجع برای صدور بیمه نامه های مسافرتی تعیین خواهند کرد؟ و آیا تنها مرجع دریافت ارز است یا نه؟ اگر نرخ به طور مثال لیر ترکیه در زمان خرید بیمه نامه یک رقم باشد و در زمان بروز خسارت نرخ متفاوتی، آیا مشکلی بروز نخواهد کرد؟

مدیران دسته دوم اما اعتقاد دارند حتی در صورتی که بیمه نامه های مسافرتی با دریافت ارز صادر شود، اما بازهم نرخ بازار ثانویه باید مبنای محسابه باشد و از مسافران نه ارز بلکه ریال به نرخ روز دریافت شود. با این حال به نظر می رسد که نرخ ارز همچنان به عنوان موضوعی داغ برای صدور انواع بیمه نامه ها مورد توجه صنعت بیمه باشد.

منبع:آرمان اقتصادی

سفیر ارمنستان: به ایران برای عبور از تحریم ها کمک می کنیم

شیراز- ایرنا- سفیر جمهوری ارمنستان در ایران گفت: حاضریم که به ایران برای عبور از تحریم ها کمک و زمینه ورود فعالان اقتصادی به بازار اوراسیا را فراهم کنیم.

به گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، آرتاشس تومانیان در دیدار با استاندار فارس در شیراز، با اشاره به پیشینه پُر بار تاریخی، هنری و فرهنگی سرزمین فارس افزود: ملت ارمنستان همواره روابط دوستانه ای با ملت ایران داشته است و می کوشیم این روابط روز به روز مستحکم تر شود.

وی ادامه داد: هم اینک زمینه های همکاری میان ارمنستان و ایران و همچنین استان فارس در حوزه های مختلف وجود دارد و ما خواهان توسعه این روابط هستیم.

او اظهار داشت: ما از همکاری با فعالان اقتصادی ایران استقبال می کنیم و می کوشیم تا با کمک به جمهوری اسلامی برای عبور از تحریم ها، زمینه ورود فعالان اقتصادی به بازار اوراسیا را فراهم کنیم.

سفیر ارمنستان در ایران بیان کرد: صادارات ایران در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی از طریق همکاری با ارمنستان می تواند بیشتر از گذشته باشد و اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشیم هر 2 کشور از این توسعه روابط بهره مند خواهند شد.

آرتاشس تومانیان گفت که کشورش در حوزه فناوری اطلاعات، در منطقه جایگاه ویژه ای دارد و سالانه یک میلیارد دلار در این زمینه درآمد کسب می کند.

استاندار فارس هم در این دیدار، یکی از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی را توسعه روابط با کشورهای همسایه دانست و بیان داشت: بی شک کشور ارمنستان با توجه به مناسبات و مشترکات فرهنگی که با ایران دارد در اولویت توسعه این روابط قرار دارد.
اسماعیل تبادار، ضمن تبریک آغاز فعالیت دولت جدید ارمنستان افزود: پیام تبریک رئیس جمهوری کشورمان به نخست وزیر ارمنستان و همچنین دیداری که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد، بیانگر وجود روابط دوستانه بین 2 کشور است.

وی، ابراز امیدواری کرد که ارتباط مستحکم ایران و ارمنستان در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی توسعه یابد.
جمهوری ارمنستان به مرکزیت ایروان در منطقه قفقاز جنوبی واقع شده است.

منبع:شیراز- ایرنا

 
 • تعداد صفحات :4
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Amir Farshbaf
نمایش وضعیت در یاهو

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ارمنستان در فیس بوک

ساعت فلش

Armenia نیازمندیهای ارمنستان ویزا،اقامت.پاسپورت https://t.me/alikfar

Powered by WebGozar

پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات