ارمنستان / بروزترین و جامع ترین اطلاعات و اخبار ارمنستان
اگر حس روییدن در تو باشد، حتی در کویر هم رشد خواهی کرد.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امسال خواننده آتنا مانوکیان در مسابقه بین المللی یوروویژن ارمنستان را معرفی خواهد کرد

امسال خواننده آتنا مانوکیان   در مسابقه بین المللی یوروویژن  ارمنستان را معرفی خواهد کرد. وی در پروژه نهایی ” شرکت در یوروویژن ” پیروزی کرده است. این برنده توسط هیئت داوران بین المللی حرفه ای (33.3٪ آرا) ، هیئت داوران تلویزیون دولتی (33.3٪ آرا) و بینندگان (33.3٪ آرا) انتخاب شد.

Картинки по запросу "آتنا مانوکیان"

آتنا مانوکیان قول داده است  که با یک برنامه هنری  خوب در این مسابقه  شرکت خواهد داشت. پیام اصلی آهنگ او “Chains On You” این است که همه افراد یک الماس درخشان در دل خود دارند و  این الماس فقط وقتی می پوشیم می درخشد.

” یوروویژن 2020″ در روز های  12–14 ماه مه  سال جاری در پادشاهی هلند برگزار می شود. نماینده ارمنستان در روز 14 مه برنامه هنری خود اجر خواهد کرد.

رئیس سازمان زندان‌های ارمنستان کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان را به حضور پذیرفت

“آرتور گیونیان” رئیس سازمان زندان‌های جمهوری ارمنستان، روز گذشته “علی محمد  متقی” کاردار سفارت جمهوری اسلامی در ایروان را  به  حضور پذیرفته است. 
در نشست رئیس سازمان زندان‌های جمهوری ارمنستان با  کاردار سفارت جمهوری اسلامی در ایروان زمینه های همکاری میان سازمان زندان‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان و رسیدگی به زندانیان ایرانی در این کشور مورد بررسی قرار گرفت.
شایان ذکر است که در این دیدار  بهره‌گیری از تجربیات و نیز توجه و رسیدگی به زندانیان ایرانی در زندان‌های ارمنستان تاکید شد.

آقای “آرتور گیونیان” رئیس سازمان زندان‌های جمهوری ارمنستان ضمن استقبال و اعلام آمادگی بر توسعه همکاری‌ها اعلام کرد:‌ دولت جدید و سازمان زندان‌های جمهوری ارمنستان همه تلاش خود را در توجه به زندانیان ایرانی و حفظ حقوق آنان به عمل خواهد آورد.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

تشدید مبارزه علیه رفتارهای ناشایست اجتماعی

مجلس ملی ارمنستان   قانون مبارزه علیه مفاسد اجتماعی و رفتارهای ناشایست خلاف عفت عمومی را تصویب کرد. 
طبق گزارش آرمن پرس با تغییر در قانون کیفری و قانون دادرسی کیفری ارمنستان از این پس گروه های بزه کار که در بازداشتگاه ها، ندامتگاه ها، پادگان ها، دوایر دولتی گروه های اخاذی و کسب درآمدهایی نامشروع تشکیل می دهند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. برای این دسته از گروه ها و مخصوصا رهبران آنان که رفتارهای ناشایست اجتماعی ترویج می دهند جریمه های سنگین مالی و یا حبس در نظر گرفته شده است. بررسی پیش نویس این قانون در مجلس ملی با چالش های همراه بوده و فقط فراکسیون حزب حاکم به آن رای مثبت داد. دو حزب مخالف دولت که در پارلمان حضور دارند به این پیش نویس یکی رای ممتنع و دیگری رای مخالف داد.

منبع:رادیوعمومی ارمنستان

سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا در ایران مشاهده نشد

هیچ کدام از دانشجویان بازگشته از ووهان چین به ایران، به ویروس کرونا مبتلا نیستند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وزیر بهداشت ایران با بیان اینکه آزمایشات اولیه از دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان چین، حاکی از عدم آلودگی آنها به ویروس کرونا است گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت، از محل قرنطینه آنها بازدید و اعلام نمود موردی از کرونا ویروس جدید در ایران گزارش نشده است. 
دکتر سعید نمکی اظهار کرد: تعدادی از دانشجویان ایرانی که در شهر ووهان چین گرفتار بودند را به کشور بازگرداندیم و آنها تحت قرنطینه و مراقبت‌های لازم هستند و تمام آزمایش‌های اولیه از این دانشجویان، حاکی از عدم آلودگی آنها به کرونا ویروس جدید است و این آزمایشات هر روز تکرار می‌شود تا بتوانیم در پایان 14 روز، آنها را صحیح و سالم به خانواده‌هایشان تحویل دهیم.
وی افزود: دیروز آقای هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، از محل قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از چین بازدید داشت و اقرار کرد که هم نظام بهداشتی ایران، بسیار مقتدر و مسلط است و هم اینکه تا این لحظه، هیچ موردی از کرونا ویروس جدید در ایران گزارش نشده و وی روش قرنطینه و مراقبت از دانشجویان در ایران را به شدت تایید کرد.
آقای سعید نمکی ادامه داد: وضعیت دارویی کشور در حال حاضر مطلوب است و هیچ مشکل عمده‌ای نداریم.شیوع گونه جدید ویروس کرونا (2019-nCoV) در ووهان چین در اواخر ماه دسامبر ثبت شد. تا تاریخ 11 فوریه، تعداد موارد ابتلا در چین از 42 هزار نفر فراتر رفت، بیش از 4 هزار نفر بهبود یافتند و 1016 نفر نیز فوت کردند.نگرانی جامعه جهانی از گسترش ویروس کرونا با هشدار سازمان بهداشت جهانی وارد ابعاد تازه‌ای شده است. سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که ویروس کرونا توسط افرادی که هرگز به کشور چین هم سفر نکرده‌اند می‌تواند به فردی سالم منتقل شود. همزمان آمارها از افزایش میزان قربانیان مبتلایان به ویروس کرونا حکایت دارد.

منبع:رادیو ارمنستان

ارمنستان از لحاظ شاخص رشد اقتصادى رتبه اول اتحادیه یوروآسیا را دارد

خبرگزارى Gazeta.ru گزارش مى دهد كه شاخص پیشرفت اقتصادى ارمنستان طى نه ماه اول سال گذشته میلادى ٧/٥ در صد بوده است. این میزان رشد، در كشورهاى عضو اتحادیه اقتصادى یوروآسیا بى سابقه بوده است. تیكران خاچاتوریان وزیر اقتصاد ارمنستان اعلام كرده است كه پیش بینى دولت براى تمامى سال ٢٠١٩ میلادى پیشرفت اقتصادى به میزان ٧/٩ دهم در صد است. 
طبق این گزارش دیمیترى پانكین رئیس بانك تجارت و توسعه حوزه دریاى سیاه اعلام كرده است كه این میزان رشد در میان كشورهاى حوزه دریاى سیاه نیز بى سابقه است. فعالیت هاى دولت ارمنستان در خصوص مبارزه علیه فساد و ارتشاء، ایجاد شرایط مساعد براى تجارت و دارا بودن نظام بانكى شفاف دلیل اصلى رشد اقتصادى كشور مى باشد. دولت همچنین میزان مشاركت خود در درآمد ناخالص داخلى را افزایش داده و از ٢/٨ در صد به پنج در صد رسانده است. این نیز بر توسعه اقتصادى اثر گذاشته و شرایط كلى كشور براى سرمایه گذارى را مساعدتر كرده است. 
ارمنستان اكنون به رهبرى مجلس ملى و نیكول پاشینیان داراى كمیسیون ویژه مبارزه علیه فساد مالى و ارتشاء نیز مى باشد و كنترل حقیقى بر درآمدها و مخارج مقامات دولتى دارند.  مقامات انتظامى و قضایى تا كنون موفق گشته اند با كشف ٣٤٦ مورد فساد مالى ١٠٥ میلیون دلار به خزانه دولت باز گردانند. دولت هاى قبلى طى یازده سال توانسته بودند این میزان حیف و میل را كشف كنند. اقتصاد سایه از كشور نقش بر بسته و مبارزه براى گسترش عدالت و شرایط مساوى و مساعد تجارت ادامه دارد.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

سامسونگ هم به صف تحریم‌کنندگان ایران پیوست

به گزارش شرکت گالاکسی سامسونگ اعلام کرده که از تاریخ ۶ اسفند دیگر قادر به فروش محصولاتش در ایران نخواهد بود. محصولات رایگان این شرکت اما همچنان در دسترس ایرانیان باقی می‌مانند.

دویچه وله فارسی فروشگاه گالاکسی که محصولات مرتبط با گوشی‌های اندروید سامسونگ را عرضه می‌کند در اخطاری به زبان فارسی خطاب به مشتریانش در ایران نوشته که از تاریخ ۲۵ فوریه (۶ اسفند) دیگر قادر نخواهد بود به مصرف‌کنندگان در ایران امکان خرید برنامه‌یا محتوای برنامه را بدهد.

در این پیام کوتاه توضیح داده شده که مصرف‌کنندگان ایرانی همچنان قادر خواهند بود برنامه‌های رایگان این شرکت را دانلود کنند.

یک کارشناس فناوری اطلاعات در زمینه اقدام شرکت سامسونگ به خبرگزاری ایسنا گفته است که امکان تحریم نرم‌افزارهای رایگان نیز وجود دارد. عطا خلیقی گفته است: «اگرچه کاربران در ایران معمولا از نرم‌افزارهای رایگان استفاده می‌کنند، اما این اتفاق ممکن است یک شروع باشد، مانند اتفاقی که برای اپ‌استور افتاد و به تدریج ممکن است نرم‌افزارهای رایگان هم به این تحریم‌ها اضافه شوند؛ درآن صورت تنها مارکت‌های محلی باقی می‌مانند و اکثر برنامه‌های خارجی احتمالا روی مارکت‌های خارجی نخواهد ماند.»

منبع:رادیو ارمنستان

مواد مخدر در بسته های قهوه

مواد مخدر در بسته های قهوه. قاچاقچیان مواد مخدر در مرز مشترک ارمنستان و ایران این دفعه از شگرد جدیدی استفاده کرده و مواد مخدر را در بسته های قهوه جاسازی کرده اند. 

خبرگزاری اسپوتنیک آرمنیا به نقل از پایگاه خبری اداره مبارزه علیه قاچاق مواد مخدر وابسته به سازمان گمرکات ارمنستان اعلام کرده است مامورین این اداره امروز هفتم ماه فوریه در مرز مقری از یک مسافر ایرانی نهصد گرم مواد مخدر از نوع کتامین کشف و ضبط کرده اند.
این مواد مخدر بسته های قهوه جاسازی شده بود. این قاچاقچی تحویل مقامات انتظامی شده و سپس معلوم شده است که دوست این فرد متهم نیز در فرودگاه زوارتنوتس ایروان با بسته های تریاک قاچاق از مسیر ایروان به دوحه آماده پرواز به کوالالامپور می شد. در ساک های جاسازی شده وی نیز یک کیلو و 335 گرم مواد مخدر کشف شده است. 

وارتان وارتانیان مسئول بخش مبارزه با قاچاق مواد مخدر وابسته به كمیته درآمدهاى دولتى به خبرنگاران اعلام كرده است ارمنستان یكى از مسیرهاى ترانزیت مواد مخدر از ایران به سایر كشورها است. 

طبق آمار استخراج شده میزان انتقال مواد مخدر از این مرز نسبت به سال ٢٠١٨ میلادى ده برابر افزایش یافته است. طى سال گذشته میلادى در گذرگاه مرزى مقرى واقع در مرز ارمنستان و ایران، یازده كیلوگرم تریاك، ٨/٢ كیلوگرم متامفتامین، سه كیلوگرم كیتامین، ١/٣ كیلوكرم ماریجوانان، هفتاد و چهار سیگار الكترونیك حاوى روغن حشیش و ١٦،٥٠٠ قرص حاوى مواد مخدر كشف شده است.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

ارامنه به‌عنوان بخش‌تفکیک‌ناپذیر جامعه در کنار انقلاب ایستادند

خلیفه ارامنه تهران با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اعلام کرد: جامعه ارامنه در دوران انقلاب اسلامی به عنوان بخش تفکیک‌ناپذیر جامعه ایران در کنار انقلاب ایستاد و در هنگام جنگ تحمیلی با نثار خون خود در کنار برادران مسلمان از تمامیت ارضی ایران دفاع کرد.

اسقف اعظم «سیبوه سرکیسیان» روز دوشنبه در پیامی به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در آستانه ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم. ملت ایران هر سال با ایمانی راسخ و خلل‌ناپذیر سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیرد.

خلیفه ارامنه تهران افزود: پیروزی‌ها منبع الهام و حیات روحانی یک ملت بشمار می‌آیند. مسیر انقلابی که چهل و یک سال پیش به رهبری امام خمینی (ره) آغاز شد همواره نبوده است. دشمنان داخلی و خارجی انقلاب در راستای مقابله با انقلاب تلاش بیهوده کردند اما ملت ایران با پیروی از امام خمینی (ره) و با امید به اینکه انقلاب تبدیل به نقطه عطفی خواهد شد به مبارزه خود ادامه داد.

سرکیسیان عنوان داشت: امام خمینی (ره) با انقلاب مردم‌محور خود به موازات ملت ایران، حیات دیگر ملت‌های منطقه را نیز دستخوش تغییر کرد و از این تلاطم جامعه‌ای جدید متولد شد که جهان ایدئولوژی آن بر پایه واقعیات‌های دینی و ارزش‌های بی‌بدیل انسانی و اخلاقی بنا شده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل نیز ملت ایران به پاسداری از انقلاب پرداخته و هنگامی‌که رژیم صدام با ترغیب آمریکا جنگ هشت ساله را به ایران تحمیل کرده و درصدد مقابله با پیشرفت انقلاب بر آمد با خون خود به دفاع از آن پرداخت.

خلیفه ارامنه تهران یادآور شد: جامعه ارامنه نیز در دوران انقلاب اسلامی به عنوان بخش تفکیک‌ناپذیر جامعه ایران در کنار انقلاب ایستاد و در هنگام جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با نثار خون خود در کنار برادران مسلمان از تمامیت ارضی ایران دفاع کرد.

سرکیسیان تصریح کرد: اکنون ملت ایران در حال چیدن ثمرات سعادت بخش حاصل از انقلاب و پیشرفت در عرصه‌های مختلف  بوده و با رهبری حکیمانه آیت‌الله خامنه‌ای شاهد پیروزی در زمینه‌های متعدد است.

وی افزود: در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران یاد و خاطره امام خمینی (ره) رهبرکبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب را گرامی داشته و این سالگرد را به محضر مبارک آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، ریاست جمهوری اسلامی، مقامات و مسئولان و ملت شریف ایران تبریک می‌گوییم.

خلیفه ارامنه تهران با بیان اینکه روح شهدای انقلاب قرین آرامش باد، بیان داشت: درود بر ملت ایران که همواره از سرزمین و انقلاب خود دفاع کرده و از این پس نیز دفاع خواهد کرد.

سرکیسیان خاطرنشان کرد: هزاران درود بر ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ضامن صلح و امنیت کشور محسوب می‌شوند و پاینده باد ملت ایران.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

پیام تبریک رئیس‌جمهور ارمنستان برای رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور ارمنستان با ارسال نامه‌های جداگانه به رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس‌جمهور ایران، چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را تبریک گفت.

دفتر «آرمن سرکیسیان» رئیس‌جمهور ارمنستان اعلام کرد، او ضمن ارسال نامه‌ به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران و تبریک گفتن سالگرد پیروزی انقلاب، خواستار تعمیق بیشتر روابط دو کشور شده است.

به نوشته پایگاه «آرمن پرس»، رئیس‌جمهور ارمنستان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم و حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران پیام‌های تبریک ارسال کرده است.

به گزارش آرمن پرس در نامه‌ سرکیسیان برای روحانی، «همکاری نزدیک سیاسی و اقتصادی بین ارمسنتان و ایران به لطف روابط سنتی دوستانه دو کشور همین امروز هم ادامه دارد. من مطمئنم که روابط ارمنستان و ایران به طور پیوسته تقویت و توسعه خواهد یافت».

رئیس‌جمهور ارمنستان همچنین تصریح کرد: «امروز که جهان با چالش‌های بسیاری مواجه است، حفظ و توسعه روابط دو جانبه ارمنستان و ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و به نفع هر دو کشور است».

رئیس‌جمهور ارمنستان  در نامه به رهبر معظم انقلاب نوشت: «باور دارم که احترام گذاشتن به مذهب و فرهنگ یکدیگر به همراه یک گفت‌و‌گوی سیاسی،  به استقرار صلح و ثبات در منطقه کمک می‌کند».

رئیس‌جمهور ارمنستان همچنین با تحسین همکاری رو به گسترش کشورش با ایران در حوزه‌های مختلف، «برای رهبر معظم (انقلاب اسلامی) آرزوی سلامتی و برای مردم خوب ایران آرزوی صلح و رفاه کرد».

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

سفیر ارمنستان : امکان همکاری مشترک در زمان تحریم فراهم است

“آرتاشس تومانیان” سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران  روز چهارشنبه با استاندار کرمان دیدار و گفتگو کرده است.  

سفیر ارمنستاندر این  دیدار گفت: ایران امکانات و منابع خوب اقتصادی دارد،  ما دو کشور همسایه هستیم و مرز خشکی داریم اما از امکانات دو کشور به‌خوبی استفاده نکردیم و میزان همکاری ایران و ارمنستان می‌تواند خیلی بیشتر از آنچه باشد که در حال حاضر وجود دارد. 

“آرتاشس تومانیان”  تاکید کرد که  همسایگی ایران و ارمنستان و عضویت کشور ارمنستان در اتحادیه کشورهای اوراسیا از ظرفیت‌های برجسته کشور ارمنستان است که می تواند موجب افزایش ارتباطات و تعاملات اقتصادی میان ایران و ارمنستان شود. 

به گزارش ایرانا، سفیر ارمنستان در این دیدار تصریح کرد: در زمینه گردشگری نیز می‌توانیم همکاری داشته باشیم و آمادگی داریم فعالان اقتصادی استان کرمان از ارمنستان بازدید داشته باشند و سفارت ارمنستان آماده همکاری است.

منبع:رادیو ارمنستان

وزیر بهداشت ارمنستان: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور نداشته‌ایم

“آرسن توروسیان” وزیر بهداشت ارمنستان روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به  ویروس  جدید چینی  تاکید کرده است که ارمنستان در صورت لازم حاضر به دست زدن به اقدامات مناسبی است ولی در حال حاضر  نیازی به اقدامات ویژه در ارمنستان و بستن مرزها نیست. وزیر بهداشت افزود که تا این لحظه موردی از ابتلا به ویروس کرونا  در ارمنستان گزارش نشده است. 
لازم به  تاکید است که روز گذشته ستاد بررسى، انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیرى از ویروس كرونا بریاست تیگران آوینیان معاون نخست وزیر ارمنستان تشكیل جلسه داده است. در این جلسه مسئله تدارك امكان بازگشت شهروندان ارمنستان كه مقیم كشور چین مى باشند و اقدامات بیشگیرانه در مرزهاى ورودى كشور مورد بررسى قرار گرفته است. در اجلاس این ستاد ظهراب مناتساكانیان وزیر امور خارجه و آرسن توروسیان وزیر بهداشت در این مورد گزارش ارائه داده اند. وزیر امور خارجه اعلام كرده است كه هماهنگى هاى لازم با سفارتخانه ارمنستان در چین براى كمك به شهروندان كشورمان انجام گرفته است. وى در باره اقدامات نهادهاى بین المللى و وضعیت پیشگیرى از این بحران در جهان گزارشى ارائه داده است. وزیر بهداشت اعلام كرده است ارمنستان تست هاى شناسایى ویروس كرونا را از نهادهاى جهانى دریافت كرده و بزودى دویست بسته دیگر نیز از سازمان بهداشت جهانى دریافت خواهد كرد. مركز شیوع این بیمارى در شهر اوهان چین است، حدود یازده هزار نفر بسترى بوده و حدود شصت هزار نفر دیگر تحت كنترل مراقبت هاى ویژه پزشكى مى باشند.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

پتروشیمى تبریز خواهان مشاركت در پروژه راه اندازى كارخانه “ناییریت” ارمنستان است

پتروشیمى تبریز خواهان مشاركت در پروژه راه اندازى كارخانه “ناییریت” ارمنستان است. خبرگزارى اسپوتنیك آرمنیا به نقل از دفتر خبرى معاون نخست وزیر ارمنستان گزارش مى دهد كه نمایندگان شركت پتروشیمى تبریز با رئیس دفتر معاون نخست وزیر ملاقات كرده و در باره راه اندازى كارخانه عظیم پتروشیمى نائیریت ایروان مذاكره كرده اند. 

واراگ سیسیریان رئیس دفتر معاون نخست وزیر اعلام كرده است كه نمایندگان پتروشیمى تبریز براى راه اندازى این كارخانه توجیه اقتصادى تهیه كرده و به دولت ارمنستان ارایه خواهند داد. كارخانه نائیریت ارمنستان در دوران شوروى تنها تولید كننده كائوچوى كلروپرنال بوده و دولت قصد فروش آنرا ندارد.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

تست کروناویروس برای 6 بیمار در ارمنستان منفی بود

در ارمنستان تحقیقات آزمایشگاهی  از 6 بیمار   که به علت بیماری ویروس کرونا  در بیمارستان به سر می برند منفی بود. این مطلب را از وزارت بهداشت کشورمان اعلام کرده اند. همانطور که قبلاً اعلام کردیم ، ارمنستان  تست  جدید ویروس کرونا   را به دست آورده است. این تست های برای 6 بیمار منفی بود.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

هیستری در آذربایجان: آیا ایران استقلال قره باغ را به رسمیت می شناسد؟

به گزارش https://infoteka24.ru/2020/02/04/56099/ در رسانه های آذربایجان دور دیگری از هیستری در مورد یک واقعیت آشکار – استقلال جمهوری قره باغ  بلند شد. باکو از این واقعیت عصبانی شد  که جمهوری قره باغ  به طور جداگانه بر روی نقشه در وب سایت رسمی ایران نشان داده شده است. شماری از رسانه های آذربایجان انتشارات عصبانی علیه طرف ایرانی منتشر کردند.

یادآوری می کنیم که ایران  دفاکتو استقلال  جمهوری آرتساخ را خوب درک می کند  و با این کشور  ارتباطات بسیار خوبی دارد. ولی  برای باکو حضور کلمات قره باغ و جمهوری ضربه ای توهین آمیز بود.


منبع:رادیو عمومی ارمنستان

قاضى پرونده بررسى اتهامات سومین رئیس جمهورى و همراهان تعیین شد

به گزارش آرمن پرس دادگاه عمومى منطقه آوان و نور-نورك شهر ایروان، پس از دریافت پرونده اتهامات سرژ سرگیسیان سومین رئیس جمهورى ارمنستان و چهار تن از دیگر مقامات وقت، واهه میساكیان را بعنوان قاضى بررسى این پرونده تعیین كرده است. این پرونده چند ماه پیش از سوى دادستانى كشور تشكیل شده و سومین رئیس جمهورى ارمنستان، وزیر كشاورزى و دو تن از معاونین وى و یك مدیر شركت واردات و پخش فراورده هاى نفتى متهم به حیف و میل اموال دولتى شده اند. این پرونده توسط بازپرس مربوطه تكمیل شده و به دادگاه ارائه شده است.

  آقاى سرژ سرگیسیان به همراه چهار نفر دیگر متهم مى باشد كه در سال ٢٠١٣ میلادى هنگامى كه رئیس جمهورى بوده است با نقض قانون، به بیت المال ضررى در حدود یك میلیون دلار زده است. این پرونده مربوط به خرید گازوئیل با نرخ سوبسید براى روستائیان بوده و شركت تهیه فراورده هاى نفتى “فلش” به ریاست بارسق بیگلریان خارج از روند اعلام مناقصه از سوى وزارت كشاورزى، این گازوئیل را با نرخ گرانتر به دولت فروخته است. سومین رئیس جمهورى اكنون با قید ضمانت آزاد مى باشد.

منبع:رادیو عمومی ارمنستان

 
 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Amir Farshbaf
نمایش وضعیت در یاهو

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ارمنستان در فیس بوک

ساعت فلش

Armenia نیازمندیهای ارمنستان ویزا،اقامت.پاسپورت https://t.me/alikfar

Powered by WebGozar

پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات